WYSTAWA MALARSTWA pt. "W STRONĘ ŚWIATŁA" CENTRUM SZTUKI ImpArt, WROCŁAW, MARZEC 2014 

.............................................................................

 

 

 W Galeri ImpArt ul. Mazowiecka 17 we Wrocławiu od 28lutego do 30 marca 2014 r. zaprezentowałam cykl obrazów pt. W STRONĘ ŚWIATŁA

 

Świat dzieciństwa, domu rodzinnego to czas które tak głęboko tkwią w pamięci, czas który już nigdy nie powróci.  Atmosfera i zapach tamtej rzeczywistości wydaje się nie przebranym źródłem inspiracji dla większości artystów.  

 Dzisiaj powracam w swoich obrazach w te miejsca by odkryć je na nowo. Inspiracją w tworzeniu stało się uwiecznienie bliskie sercu pomieszczenie, dawno opuszczone, zapomniane, trochę mroczne, nie oczywiste podzielone na świat mroku i światła. Notując odwiedzane przez siebie miejsce, przeżyte chwile, odczute sytuacje. Często były to relacje bezpośrednie - scalanie się z miejscem, odczuwanie zapachów, wchłanianie atmosfery danej chwili. Ulotne emocje znalazły swoje odzwierciedlenie w najsubtelniejszej, na wskroś delikatnej formie jakim jest światło -  symbol życia, niczym nadzieja w tunelu. Jemu skupia całą swoją uwagę,  zachowując charakter sytuacji. Uporczywie zmagają się z nieuchronnym przemijaniem własnej, jakże niekiedy niezawodnej ludzkiej pamięci.

W tym pomieszczeniu owe światło wypełniając mroczną przestrzeń, nabierając za razem szlachetności i mistycyzmu, co nadaje nowego znaczenia, zmuszają do kontemplacji i refleksji nad upływającym czasem. To jest wyjątkowy element tej przestrzeni. Zatrzymuje się na chwilę i daje się uwieść niezwykłemu pięknu tego miejsca. Dlatego też choć na chwilę chcę zabrać widza w ten magiczny świat.

 

Moja twórczość wydaje się ciągle poszukująca swojego obrazu rzeczywistości , ale już świadoma znaczenia miejsca, zapachów i ludzi, którzy stworzyli dla mni to pierwsze miejsce na ziemi.

 

 

 

ZDJĘCIA Z WERNISAŻU 28.02.2014r WROCŁAW

...............................................................................